Kõik Krediidiasutused Ehk Pangad Ja Krediidiandjad

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. Follow DelfiEE. Näitsik Silmis alati päike särab, ei tea ta isegi, miks. Kuid siiski, kõigest hoolimata, miski teda ikkagi piinab. Miski, mis on ja ära ei kao. Vahel tunneb ta, et enam ei suuda, et on väsinud olemast siin. Tihti igatseb ta siit ära, otsida omale uus maailm. Kusagil mujal. Mõtleb, et äkki on parem kusagil mujal.

Seepärast ta naeratab, kuid süda on kusagil mujal.

Äkki on inimesed paremad ega otsi teistes vigu, kusagil mujal. Aru saamata, miks on tung ära, kuigi kodus on hea, ihkab see tüdruk eemale – sinna, kuhu temani halb ei ulatu. Ta ei taha, et teised teaksid, et ta tahab ära. Seepärast ta naeratab, kuid süda on kusagil mujal. Soovide kaevul ei olegi põhja, kätte sealt ilmaski kõike ei saa.

Püüad sealt pärleid käsi haarab vaid tühja, tõeline aare jääb leidmata. Samas ei ole sul põhjust karta ka väiksemaid tegijaid. Laenude andmine on Eestis väga hästi reguleeritud. Seega peavad nad järgima rangeid reegleid ja tagama maksimaalse turvalisuse nii laenajale kui laenuandjale. Kõik krediidiasutused ehk pangad ja krediidiandjad, kes on saanud omale tegevusloa, kantakse vastavasse registrisse.

Nii saad alati veenduda ja kontrollida, et kas see firma, kellelt laenu plaanid võtta, on usaldusväärne. Vastava nimekirja leiad Finantsinspektsiooni kodulehelt. Pangast väikelaenu võttes võid tavaliselt arvestada sellega, et laenu saamine võib võtta mõnevõrra kauem aega. Suuremate krediidiasutuste sisemised kontrollireeglid jms on sageli rangemad, kui kiir- ja väikelaene oma põhitegevusena pakkuvate laenufirmade puhul.

Sedasi võid pangast saadud eitava vastuse korral soovitud lisaraha mõnelt väiksemalt laenupakkujalt siiski saada. Lühike vastus – neil ei ole vahet. Tegemist on sama laenutootega, lihtsalt erinevad teenusepakkujad nimetavad neid erinevalt. Nii võid kohata ka reisilaenu, palgalaenu ja mitmeid teisi. Sisu on neil aga kõigil üks – väike laen, mida antakse eraisikutele mitteärilisel eesmärgil isiklike kulude katmiseks.

Levinum on aga isegi see, et nõutav vanus on minimaalselt 20 või 22 eluaastat.

Maksimaalsed laenusummad jäävad 10 – 15 euro kanti. Lõplik sulle võimaldatav laenusumma selgub aga peale sinu krediidikontrolli tegemist. Sellega vaadatakse regulaarse sissetuleku olemasolu ja suurust ning varasemat maksekäitumist ja olemasolevaid rahalisi kohustusi. Laenu taotlemiseks pead sa olema vähemalt 18 aastane. Levinum on aga isegi see, et nõutav vanus on minimaalselt 20 või 22 eluaastat. Tähelepanu tasub pöörata ka maksimaalsele vanusele. Nii mõnigi laenuandja on sellegi paika pannud.

Ka Eesti pangakonto on vajalik.

Kindlasti peab sul olema regulaarne sissetulek. Selle olemasolu tõestuseks küsitakse vähemalt 6 kuu panga väljavõtet. Ka Eesti pangakonto on vajalik. Koos laenutaotlusega on sul vajalik esitada tõestus regulaarsetest sissetulekutest. Seega tuleb sul näidata oma konto väljavõtet, kus laekumised näha oleksid. Kui vajad aga koheselt üle euro suurust laenu, on targem pöörduda tarbimislaenude või tagatisega laenude poole, kus laenusumma sõltub tagatisvara väärtusest või käendaja olemasolust.

Üks kiirlaene iseloomustavaid omadusi on lühikesed tagasimakse perioodid. Kiirlaenude tagasimakseperiood ulatub 15 päevast 1 aastani, väga harva on võimalik kiirlaen tagasi maksta ka paari aasta jooksul. Konkreetne tagasimakseaeg sõltub aga laenatavast summast – on selge, et 50 või eurot ei saa tagasi maksta 1 aasta jooksul.

Tüüpiliselt tuleb laenatud summa tagastada paari kuu jooksul. Kiirlaenud on erilised ka intressisummade poolest. Laenufirmad väljastavad tihti eripakkumisena kiirlaene vaid paari euro suuruse lisatasuga, mis on ka suuresti üks kiirlaenude eeliseid, ent mida pikemaks perioodiks kiirlaenu võtta, seda suurem on intressisumma. Seetõttu on soovitatud kiirlaenu võtta maksimaalselt 3 kuuks – see on optimaalne periood, mis on laenuandja jaoks võrdlemisi soodne. Kuna kiirlaene väljastatakse tavaliselt arvelduskontole, toimub ka summa tagastamine samamoodi.

Mõned laenufirmad annavad aga kiirlaenu ka sularahas rahakaardi abil. Selliseid kiirlaene saab tasuda samuti rahakaardi abil Omniva postkontoris ning alati on võimalik pöörduda isegi laenuandja kontorisse. Pokkeri üldist strateegiat võib mõnes mõttes võrrelda ka kalapüügiga. Ainult õnnega ei saavuta suurt midagi, tühjast järvest kala ei püüa ning heast püügikohast valel ajal ei saa samuti midagi. Pokkeriga on samamoodi. Pikas perspektiivis on õnnel väga väike roll.

Piisab kui bluff ise kasulikuks osutub.

Pokkerid jagunevad ladumis- stud , tõmbamis- draw ja flopimängudeks flop. Bluff ei pruugi iga kord õnnestuda. Piisab kui bluff ise kasulikuks osutub. Seda peetakse oluliseks kuna mängija, kes mitte kunagi ei blufi sisuliselt annab iga kord enda kohta kogu info. Iga kord kui ta call´ib teavad vastased, et tal on head kaardid ja loobuvad pea kõigega v. Bluffi ebaõnnestumine ja paljastamine on selles mõttes kasulik, et ebakindlus bluffija vastu säilib.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *